«مثلث اندوه» برنده چهار جایزه جشنواره فیلم اروپا
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۵۹۰۳۹۱
به گزارش قدس آنلاین، فیلم طنزِ روبن اوستلوند موفق به دریافت جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمنامه در جشنواره اروپایی شد.
بر اساس این گزارش، دروی جوایز جشنواره فیلم اروپای امسال که در ریکاویک ایسلند برگزار شد برای «مثلث اندوه» آسانتر از آب خوردن بود.
کارگردان سوئدی این فیلم علاوه بر دریافت جایزه بهترین فیلم برای تازهترین اثر خود موفق به دریافت دو جایزه دیگرِ بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه نیز شد تا آنها را به کلکسیون جوایز اروپایی خود که از سال ۲۰۱۷ کسب کرده است اضافه کند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
بازیگر کروات قدیمی، زلاتو بوریچ، توانست برای ایفای نقش یک تولیدکننده کود روس در این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند.
غیر از «مثل اندوه» که مهمترین جوایز امسال این جشنواره را ربود، ویکی کریپس موفق شد به خاطر ایفای نقش امپراتریس اتریش در قرن نوزدهم، ماری کروتزر، در فیلم Corsage جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کند.
در عین حال، مارگارت فون تروتای آلمانی به سومین زن در طول تاریخ ۳۴ ساله این جشنواره تبدیل شد که توانست جایزه یک عمر تلاش و دستاورد این جشنواره را به خانه ببرد. اگرچه بریتانیا یکی از تهیه کنندههای رسمی «مثلث اندوه» محسوب میشود، اما سینمای این کشور شب تلخ و بی رونقی را سپری کرد.
سهم بریتانیا از این جشنواره فقط جوایز فنی-طراحی تولید و لباس-برای فیلم «بلفاست» ساخته کنت برانا بود؛ و پل مسکال در رقابت با رقیب کروات خود برای دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شکست خورد.
لیست کامل جوایز:
بهترین فیلم: «مثلث اندوه»
بهترین کمدی: رئیس خوب
کشف اروپایی: بدن کوچک
بهترین مستند:ماریوپولیس ۲
بهترین انیمیشن: ورود سگها و ایتالیاییها ممنوع
بهترین فیلم کوتاه: زندگی جنسی مامان بزرگ
بهترین کارگردان: روبن اوستلوند، مثلث اندوه
بهترین بازیگر: زنویکی کریپس، Corsage
بهترین بازیگر: مردزلاتکو بوریچ، مثلث اندوه
بهترین فیلمنامه: نویسروبن اوستلوند، مثلث اندوه
بهترین فیلمبرداری: دختر ساکت
بهترین تدوین: روزهای سوخته
بهترین طراحی تولید: بلفاست
بهترین طراحی لباس: بلفاست
بهترین گریم: همه چیز در جبهه غرب آرام است
بهترین موسیقی: سوراخ
بهترین جلوههای ویژه: همه چیز در جبهه غرب آرام است
جایزه یک عمر دستاورد: مارگارت فون تروتا
دستاورد اروپایی در سینمای جهان: الیا سلیمان
داستانگویی خلاق اروپایی: مارکو بلاچیو
جایزه تولید مشترک اروپا: اوکراین
جایزه فیلم دانشگاه اروپا: EO
جایزه حمایت از محیط زیست: پیمان سبز اروپا
منبع: آنا
منبع: قدس آنلاین
کلیدواژه: جایزه فیلم بهترین بازیگر جایزه بهترین بهترین فیلم
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.qudsonline.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «قدس آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۵۹۰۳۹۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
جشنواره طنز و رسانه برگزیدگانش را شناخت
برگزیدگان بخشهای کاریکاتور، شعر طنز، داستان کوتاه طنز، نثر طنز و طنز چندرسانهای هشتمین جشنواره طنز و رسانه «طنزپهلو» معرفی شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور رسانهای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نفرات اول تا سوم برگزیدگان پنج بخش اصلی جشنواره «طنزپهلو» اعلام و تقدیر شدند.
اسامی برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره «طنزپهلو» به شرح زیر است:
در بخش داستان طنز:
ایمان ابیلی جایزه نفر چهارم، تقدیرنامه و جایزه دو میلیون تومانی را به خود اختصاص داد.
جایزه نفر سوم این بخش که تقدیرنامه،تندیس جشنواره و ۵ میلیون تومان بود به وحید حاج سعیدی از استان گلستان رسید.
نفر دوم مریم ابراهیمی از قم بود که جایزه ۷ میلیون تومانی این بخش را دریافت کرد و جایزه اصلی این بخش که تقدیرنامه، تندیس و جایزه ۱۰ میلیون تومانی بود به سعید قلیزاده از آذربایجان شرقی رسید.
در بخش شعر طنز:
علی سلیمیان از اصفهان در رتبه چهارم قرار گرفت. علیاکبر مدرسزاده از استان البرز در رتبه سوم، سعید زینلیزاده از کرمان در رتبه دوم و محمدحسن صادقی از تهران در رتبه اول قرار گرفت.
در بخش نثر طنز:
افشین محمدی از کرمانشاه در رتبه چهارم، محمد زندی از تهران در رتبه سوم، محمدرضا زروندی از قم در رتبه دوم، عباس احمدی از قم در رتبه نخست قرار گرفتند.
در بخش کاریکاتور و کارتون:
محمدعلی رجبی از اصفهان در رتبه چهارم، سالار عشرتخواه از آذربایجان شرقی در رتبه سوم، حسن امیدی از تهران در رتبه دوم، هیبت احمدی در رتبه اول قرار گرفتند.
در بخش طنز چندرسانهای:
سیدمحمد جواد کیشبافان از خراسان رضوی در رتبه چهارم، محمدمهدی رضایی از خراسان رضوی در رتبه سوم، مصطفی صاحبی از تهران در رتبه دوم و سیدحمید علیزاده از خراسان رضوی در رتبه قرار گرفتند.
در پایان مراسم رسول نجفیان و ناصر وحدتی (خواننده محلی) چند قطعه موسیقی اجرا کردند.
انتهای پیام